środa, 7 września 2016

Karboksyterapia - alternatywa dla chirurgii plastycznej ?

Niedawno ukończyłam praktyki wakacyjne w salonie kosmetycznym w moim mieście. Zauważyłam, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się zabieg karboksyterapii. 
Polega on na wprowadzeniu podskórnie lub śródskórnie dwutlenku węgla za pomocą cieniutkiej igiełki. Nazwa długa i skomplikowana a proces nakłuwania skóry przeraża na starcie. Strach przechodzi gdy widzimy efekty. 
Jeżeli o nie chodzi to maszyna śmiało może konkurować z medycznym skalpelem. Wskazania


Dzięki karboksyterapii możemy pozbyć się:


  • Zasinień i zmarszczek wokół oczu
  • Tzw. "lwiej zmarszczki" na czole
  • Zmarszczonej skóry wokół ust
  • Rozstępów na ciele i różnego rodzaju blizn
  • Cellulitu
  • Zbędnej tkanki tłuszczowej
  • Problemu łupieżu i wypadających włosów 
Skóra staje się o wiele bardziej elastyczna, jędrna i zbita.

Czy to boli?


Zabieg generalnie jest bezbolesny. Odczuwalne jest rozpieranie skóry gazem, które ustępuje po kilku minutach. Ukłucie jest praktycznie niewyczuwalne gdyż jest to bardzo cienka igiełka. Mikroślady po nich znikają po kilku minutach. 


Jak to działa?


Dwutlenek węgla pod skórą rozszerza naczynia krwionośne dzięki czemu krew dostarcza więcej tlenu i składników odżywczych skórze. Taki strzał gazem stymuluje również organizm do wytwarzania kolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry. Efektem jest wyprasowanie cellulitu i zmarszczek. Dwutlenek węgla w styczności z tkanką tłuszczową zmienia się w kwas węglowy, który ją rozpucza.
Zabieg należy wykonywać w seriach. Wszystko w zależności na jakiej części ciała czy twarzy pracujemy i z jakim problemem mamy do czynienia. Pomiędzy zabiegami powinno być 7 dni przerwy, gdyż przez ten czas dwutlenek węgla rozkłada się w naszym ciele.

Dzięki uprzejmości Pani Beaty z Saloniku Urody Kleopatra mogę wam pokazać efekty, którymi salon może się pochwalić.
Widząc na własne oczy jak Panie z zabiegu na zabieg miały tak widoczne efekty byłam pod ogromnym wrażeniem.

Jeżeli któryś z wymienionych wyżej problemów was dotyczy to gorąco polecam zapytać kosmetologa w swojej okolicy o ten zabieg!

Zapraszam do śledzenia mnie na instagramie oraz facebooku :)


1 komentarz: